Léto

Léto, hojnost, zrání ovoce, zeleniny, vše je v plné síle, plné barev a svěžesti. Sportovních aktivit, toulek přírodou, slunce.

Pokud by vás potrápily úrazy z letních aktivit nebo práce na zahradě, nezapomeňte na tinktury jako Nalomená větev nebo Kohoutí skok, Návrat mládí, Labutí šíje, MycoFlex a další. Rádi vám doporučíme konkrétní produkt v naší poradně.

Spálení od sluníčka , odřeniny, hojení, výborně pomůže mast z Měsíčku lékařského, Aloe vera. O bolavé svaly a klouby z náročné túry se postará Kostivalová mast.

Léto je čas na sběr bylinek, které nám udělají v zimních a podzimních měsících nejednou službu při léčbě dýchacích cest. Pojďme se podívat na nejznámější .

Divizna velkokvětá

Má sice ve svém názvu velkokvětá, ale stihnout nasbírat květy divizny je tak trochu závod s časem. Svoje květy otvírá pouze při přímém slunci a s pozdním odpolednem už je schovává, navíc sběr divizny zrovna moc nepřibývá. Svoje cenné poklady, má ve svých pozitivních účincích na slizniční buňky, podílí se na normální funkci hltanu a dýchacího systému, napomáhá k normální činnosti močového měchýře a ledvin. A má vliv i na obranyschopnost  organismu. 

 Bez černý

Bylinný čaj z květů černého bezu přispívá
k pročištění těla a vylučování. Podporuje zdraví dýchacího systému a normální funkci močových cest. Díky svým pozitivním účinkům na lidský organismus je v lidovém léčitelství nazýván „lékem proti devíti nemocem”. Z bezu využijete květ i plod-bezinku.

Jitrocel

Jitrocel kopinatý je nejznámější pro své vynikající účinky při léčbě horních i dolních dýchacích cest, Nejčastěji se využívá ve formě sirupu, ale najdeme ho v čajových směsi pro léčbu kašle, tak i v tinktúrách.

Maliník
 
Ženská bylina, napomáhá s vylučováním vody z těla a potížím s menstruací a klimaktériem.
 
Borůvka
 
Borůvky jsou výborným zdrojem železa, zlepšují zrak a oceníme je i při průjmech.